Tym razem na celowniku 💦💧NAWILŻANIE 💧💦

Całkiem nie dawno pisałyśmy o dokładnym oczyszczaniu i złuszczaniu naszej skóry 💆‍♀️

Wiele z Was skorzystało już z naszych porad i prosi o kolejne!! Obiecujemy, że będzie ich więcej 🤓

Po oczyszczeniu i złuszczeniu martwego naskórka przychodzi kolej na odpowiednie nawilżenie skóry, która wówczas chłonie substancje aktywne jak gąbka. Tu istotną sprawą jest to czym ją właśnie uraczymy, może to być kwas hialuronowy, aloes, kolagen, ceramidy, peptydy i wiele innych, najważniejsze aby były to produkty wiadomego pochodzenia, potwierdzone certyfikatami wysokiej jakości, także tymi ECO.

Nie zapominajmy również, że nawilżenia potrzebuje skóra nie tylko wysuszona czy mało nawodniona, ale także skóra mieszana i przetłuszczająca się. 
Często popełniacie ten błąd ⚠️ przy skórze tłustej – wysuszacie ją nadmiernie, zbyt intensywnym złuszczaniem i matowieniem, a aby skóra wyglądała promiennie i świeżo należy jej zapewnić również odpowiedni poziom nawilżenia, np. poprzez stosowanie 
wielocząsteczkowego kwasu hialuronowego. 

Polecamy stronę ECOSPA – Surowce Kosmetyczne, znajdziecie tam produkty dla każdego rodzaju cery, same korzystamy z nich na codzień, a naszym ulubieńcem jest trójcząsteczkowy kwas hialuronowy, który stosujemy w postaci serum p/krem, dodajemy do ulubionego balsamu do ciała i twarzy (po aplikacji na skórę, na początku może być odczuwalne mocne napięcie na skórze, ale nie zniechęcajcie się, nie oznacza to, że wysusza on skórę, jest to normalna reakcja). 🙃

Ps. Gama naszych zabiegów mocno nawilżająco-nawadniających wzbogaciła się właśnie o kolejny zabieg – ASIATIC PEEL 💙 
Zabieg składa się z 3 kroków:
✅ peelingu na bazie na kwasu azjatykowego oraz keratynazie,
✅ skoncentrowanym serum z kwasem azjatykowym i inhibitorem ceramidazy
✅ wyjątkowej masce z wiskozy, którą aktywuje się specjalnym płynem zawierającym kwas azjatykowy, NMF oraz ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, niezwykle bogatego w WNKT.

W celu dokładnej diagnozy skóry i doboru odpowiedniej pielęgnacji domowej zapraszamy Cię do nas osobiście do gabinetu na ul. Odrzańskiej 13/LU6 lub umów się online:
🗓 www.moment.pl/akademia-estetyki

Kategorie: PORADY

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *